Péče o kůži

PÉČE O KOŽENÉ VÝROBKY

Produkty z dílny Lii leather jsou vyrobeny z třísločiněné kůže. Ta je charakteristická jak svou vůní, tak tím, že se na ní časem objeví krásná a jedinečná patina. 

A jak se o váš doplněk starat, aby vám mohl dobře sloužit řádku let?

1. Balzámy a kondicionéry

Jednou za čas použijte přírodní balzám nebo kondicionér vhodný na lícovou úseň a jemně jej vpracujte měkkým hadříkem. Vyzkoušejte nejprve na méně viditelném místě a vyhněte se místům, kde jsou stehy.

Třísločiněná kůže do sebe vstřebává oleje z našich rukou. Není proto třeba ji ošetřovat balzámem nepřiměřeně často. Balzám je vhodné použít například v létě, kdy je produkt často vystavovaný sluníčku, pokud vám produkt zmokne (balzám použijte až po vyschnutí) nebo v momentě, kdy na kůži uvidíte, že přišel čas ji vyživit (podle četnosti používání cca 4x za rok)

2. Kontakt s vodou

Kůže s vodou moc nekamarádí, je proto dobré se vyhnout přílišnému namáčení. Pokud ke kontaktu s vodou dojde - když například hodně zmoknete - nechte produkt přirozeně vyschnout na stinném a dobře větraném místě. Produkt se nesnažte vysušit fénem, v sušičce nebo na přímém slunci, to by kůži ještě víc uškodilo.

3. Čištění

Pokud si produkt umažete, k očištění můžete použijte jemný vlhký hadřík. Je důležité vyhnout se přílišnému tření, používání drsných chemikálií nebo abrazivních materiálů, které mohou poškodit přirozenou strukturu kůže. 

4. Mosazné kování

Pro mosaz je typické, že na vzduchu oxiduje a černá. Pokud chcete kování zachovat zlaté a lesklé, doporučuji se o mosazné kování starat leštícím hadříkem na šperky. S použitím bílé leštící pasty pak i kování, které už úplně zčernalo během chvilky uvedete do původního stavu :-) Jen dávejte pozor na kůži kolem.

5. Skladování

Pokud váš produkt zrovna nebudete nosit, skladujte jej na stinném a dobře větraném místě. Kabelky můžete vycpat papírem. Pro skladování jsou ideální bavlněné pytlíky, ve kterých vám produkt byl doručen, dobře vám může posloužit třeba i bavlněný povlak na polštář.