Doprava na PPL ParcelShop do 31.5. ZDARMA 🚚

Poctivé řemeslo, kvalitní materiály a pár základních ručních nástrojů.

Při výrobě produktů Lii leather jsem se rozhodla, že kvalita převyšuje nad kvantitou. A proto jsou všechny produkty šité ručně sedlářským stehem, i přes to, že jde o časově velmi náročný proces.

A jaký je rozdíl mezi strojovým a ručním šití?

Steh na stroji se nazývá vázaný steh. Ve zkratce šicí stroj využívá dva kusy nitě, které se vzájemně provážou, je to klasický steh i na běžných šicích strojích. Pokud se nám u koženého produktu šitém na šicím stroji prodře byť jen jediný steh, začne se nám postupně párat celý šev.

Při ručním šití se šije pouze s jedním kusem nitě tzv. sedlářským stehem. Sedlářský steh má úžasnou výhodu v tom, že dotažením každého stehu vznikne suk. Životnost a odolnost ručně šitých výrobků je díky tomu mnohem delší, protože i když se nám prodře nějaký steh, zbytek švu nám drží hezky pohromadě.

Každému produktu je tak věnováno spoustu času a péče a k vám odcházejí výrobky připravené vám dobře sloužit řadu let.

         

Kůže

Kůže je krásný, voňavý a odolný materiál. Je úžasná i v tom, že nám při správné péči vydrží roky a co u jiných materiálů bereme jako poškození a často jako důvod k vyhození (různé oděrky, škrábance, změna barvy..), tak u kůže to bereme jako patinu, která dodává na její osobitosti.

V dílně pracuji s italskými kůžemi s certifikátem Pelle Conciata al Vegetale in Toscana. Tento certifikát mimo jiné zaručuje například:

  • že krávy byly chovány pro potravinářský průmysl a pocházejí z farem, které splňují právní předpisy EU o dobrých životních podmínkách zvířat
  • že kůže jsou vyčiněné přírodními tříslovinami na bázi rostlin
  • že v koželužně dbají na zdraví a bezpečnost na pracovišti, na mzdy bez diskriminace na základě pohlaví, etnického původu nebo náboženského vyznání.

Kdo by si chtěl přečíst, co všechno tento certifikát zaručuje, tak může na jejich stránkách https://www.pellealvegetale.it/en/sustainability/.